Wyżywienie

Jadłospis od 26 października do 18 grudnia 2020 roku - Jadłospis do pobrania

 

Żywienie w naszym przedszkolu oparte jest na produktach wartościowych, prostych, dobrych jakościowo. Preferujemy zdrową żywność (owoce, warzywa, naturalne soki bez konserwantów) pozyskiwaną od sprawdzonych dostawców. W ciągu dnia dzieci otrzymują rytmicznie cztery posiłki (o stałych porach dnia)- śniadanie, przekąska owocowo-warzywna, obiad (raz w tygodniu podawane jest mięso i ryba) oraz podwieczorek. Jadłospis układany jest według pór roku- w okresie jesiennym są zupy rozgrzewające, w okresie zimowym- kiszonki, wiosną jemy dużo świeżych warzyw, latem dominują potrawy lekkostrawne. Zupy gotowane są bez mięsa, zabielania i zagęszczania a makarony wyłącznie z mąki żytniej lub orkiszowej. Do potraw nie dodaje się ulepszaczy smaku (glutaminianu sodu, białego cukru) na rzecz soli ziołowej i ziół.
W żywieniu przestrzega się diet bezglutenowych, bezmlecznych, wegetariańskich i wegańskich. W miarę możliwości uwzględniane są także indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci czy alergie. W przypadku gdy dziecko nie może jeść posiłków podawanych w naszym przedszkolu, rodzice mogą przynosić je z domu.

 

W celu ustalenia szczegółowych wymagań żywieniowych dzieci prosimy pisać na adres: kuchnia [at] lipowaalejka [dot] pl