Wydarzenia

ŚWIĘTO PLONÓW - 16 września

w środę - 16 września - (zmiana w rocznym planie pracy), obchodzimy w przedszkolu Święto Plonów (w tym roku bez rodziców). Prosimy, aby dzieci przyniosły tego dnia koszyczki z plonami (owoce i warzywa). Prosimy także o odświętny ubiór dla dzieci oraz sprawdzenie na listach terminów pieczenia ciast.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI 3 września 2020

w czwartek, 3 września 2020 roku, zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku zebranie. W tym roku zebranie będzie odbywać się na ogródku przedszkolnym o godz. Przed zebraniem wspólnym (o godz. 17:00) odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci zerówkowych.

 

Rada Rodziców przypomina, że będzie zbierała składaki. Wysokość składki rocznej na Radę Rodziców od jednego dziecka wynosi 50,00, od dwójki dzieci - 80,00, od trójki dzieci - 90,00. Na zebraniu w grupach odbędą się wybory do Rady Rodziców na obecny rok szkolny. Prosimy zastanowić się nad ewentualną kandydaturą.

Św. Marcin - 7 listopada

serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na obchody dnia Św. Marcina, które odbędą się w czwartek 7. listopada 2019 roku o godz. 17:00. (uwaga - święto przeniesione z piątku). Prosimy o punktualność. Prosimy także, aby tego dnia dzieci przyniosły ze sobą lampiony wykonane w domu wspólnie z rodzicami. Lampiony mogą być zrobione ze słoików lub puszek pięknie ozdobionych i zawieszonych na sznurku lub druciku lub też z papieru. Zapraszamy także na warsztaty (28 października o godz. 16:00), na których ciocia Asia pokaże, jak wykonać lampiony z papieru.
Prosimy, aby sprawdzić listy z pieczeniem ciast i sprzątaniem po święcie.
Święto rozpoczniemy w przedszkolu korowodem i poczęstunkiem, po czym wszyscy udamy się do parku im H.Wieniawskiego,
gdzie odbędą się dalsze obchody. Pochód z lampionami wyrusza spod przedszkola około godz. 17:45.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI - 12 września 2019

w czwartek, 12 września 2019 roku, zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku zebranie. Rozpoczniemy wspólnym zebraniem o godz. 17:30, po czym rozejdziemy się do sal na zebrania grupowe. Przed zebraniem wspólnym (o godz. 17:00) odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci zerówkowych.

 

Rada Rodziców przypomina, że będzie zbierała składaki. Wysokość składki rocznej na Radę Rodziców od jednego dziecka wynosi 50,00, od dwójki dzieci - 80,00, od trójki dzieci - 90,00. Na zebraniu w grupach odbędą się wybory do Rady Rodziców na obecny rok szkolny. Prosimy zastanowić się nad ewentualną kandydaturą.

 

BALIK KARNAWAŁOWY - 14 lutego

przypominamy, że w piątek, 14 lutego, odbędzie się w przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci. Tegoroczną tematyką balu to MIŁOŚĆ, prosimy zatem by przebierać dzieci wedle tematu.
Dla dzieci zorganizowane będą zabawy, pląsy i poczęstunek.

 

NAUKA PIOSENEK NA ŚWIĘTO MARCINA

serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na naukę i wspólne śpiewanie piosenek przygotowujące do święta Marcina. Śpiewanie odbywać się będzie w godzinach 8:45-9:00 (przed rozpoczęciem rytmu dnia). Spotkamy się się trzy razy: we wtorek 31.10, poniedziałek 06.11 oraz środę 8.11. Zachęcam do uczestnictwa.

 

Zajęcia adaptacyjne dla małych dzieci 1-3 lat

   Serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do zapoznania się z pedagogiką waldorfską. W czasie spotkań dzieci będą miały okazję w przyjaznych warunkach (wraz z rodzicem) zobaczyć i poczuć atmosferę naszego przedszkola. Będą mogły bawić się swobodnie w otoczeniu zabawek z naturalnych materiałów, poznać korowody i zabawy paluszkowe, zjeść ciepłą zupę.

   Spotkania poprowadzi Patrycja Baczyńska.

   Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 15:00-16:15

   Wstęp na zajęcia po wykupieniu cegiełki na rzecz przedszkola w wysokości 10,00.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc, chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać każdorazowo mailem na adres przedszkole [at] lipowaalejka [dot] pl, najpóźniej do piątku poprzedzającego zajęcia do godz. 13:00.

 

 

OGNISKO I PIECZENIE ZIEMNIAKÓW - 20 października 2017 roku

W piątek, 20 października, dzieci wyjeżdżają na wycieczkę na Dziewiczą Górę na ognisko i pieczenie ziemniaków. Wyjazd zaplanowany jest na godz. 9:00 - prosimy przyprowadzać dzieci punktualnie. Śniadanie dzieci będą jadły po przyjeździe, w plenerze (nauczycielki zabierają prowiant). Prosimy aby dzieci zjadły lekkie śniadanie w domu - do plecaka można zapakować wodę i owoce (prosimy nie dawać dzieciom soków ani słodyczy). Powrót przewidziany jest na godz. 13:00 - na obiad. Po obiedzie rytm dnia bez zmian.

 

ŚWIĘTO MICHAŁA - 28 września 2017 roku

w czwartek, 28 września, obchodzimy w przedszkolu Dzień Św. Michała, posłannika odwagi, honoru i siły. Jest to święto bez rodziców, obchodzone w ciągu dnia (rytmu). Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane odświętnie tzn. tak aby podkreślić że jest to dzień wyjątkowy w przedszkolu.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - 17 grudnia 2016 r.