Wydarzenia

Św. Marcin - 7 listopada

serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na obchody dnia Św. Marcina, które odbędą się w czwartek 7. listopada 2019 roku o godz. 17:00. (uwaga - święto przeniesione z piątku). Prosimy o punktualność. Prosimy także, aby tego dnia dzieci przyniosły ze sobą lampiony wykonane w domu wspólnie z rodzicami. Lampiony mogą być zrobione ze słoików lub puszek pięknie ozdobionych i zawieszonych na sznurku lub druciku lub też z papieru. Zapraszamy także na warsztaty (28 października o godz. 16:00), na których ciocia Asia pokaże, jak wykonać lampiony z papieru.
Prosimy, aby sprawdzić listy z pieczeniem ciast i sprzątaniem po święcie.
Święto rozpoczniemy w przedszkolu korowodem i poczęstunkiem, po czym wszyscy udamy się do parku im H.Wieniawskiego,
gdzie odbędą się dalsze obchody. Pochód z lampionami wyrusza spod przedszkola około godz. 17:45.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI - 12 września 2019

w czwartek, 12 września 2019 roku, zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku zebranie. Rozpoczniemy wspólnym zebraniem o godz. 17:30, po czym rozejdziemy się do sal na zebrania grupowe. Przed zebraniem wspólnym (o godz. 17:00) odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci zerówkowych.

 

Rada Rodziców przypomina, że będzie zbierała składaki. Wysokość składki rocznej na Radę Rodziców od jednego dziecka wynosi 50,00, od dwójki dzieci - 80,00, od trójki dzieci - 90,00. Na zebraniu w grupach odbędą się wybory do Rady Rodziców na obecny rok szkolny. Prosimy zastanowić się nad ewentualną kandydaturą.

 

BALIK KARNAWAŁOWY - 14 lutego

przypominamy, że w piątek, 14 lutego, odbędzie się w przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci. Tegoroczną tematyką balu to MIŁOŚĆ, prosimy zatem by przebierać dzieci wedle tematu.
Dla dzieci zorganizowane będą zabawy, pląsy i poczęstunek.

 

NAUKA PIOSENEK NA ŚWIĘTO MARCINA

serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na naukę i wspólne śpiewanie piosenek przygotowujące do święta Marcina. Śpiewanie odbywać się będzie w godzinach 8:45-9:00 (przed rozpoczęciem rytmu dnia). Spotkamy się się trzy razy: we wtorek 31.10, poniedziałek 06.11 oraz środę 8.11. Zachęcam do uczestnictwa.

 

Zajęcia adaptacyjne dla małych dzieci 1-3 lat

   Serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do zapoznania się z pedagogiką waldorfską. W czasie spotkań dzieci będą miały okazję w przyjaznych warunkach (wraz z rodzicem) zobaczyć i poczuć atmosferę naszego przedszkola. Będą mogły bawić się swobodnie w otoczeniu zabawek z naturalnych materiałów, poznać korowody i zabawy paluszkowe, zjeść ciepłą zupę.

   Spotkania poprowadzi Patrycja Baczyńska.

   Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 15:00-16:15

   Wstęp na zajęcia po wykupieniu cegiełki na rzecz przedszkola w wysokości 10,00.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc, chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać każdorazowo mailem na adres przedszkole [at] lipowaalejka [dot] pl, najpóźniej do piątku poprzedzającego zajęcia do godz. 13:00.

 

 

OGNISKO I PIECZENIE ZIEMNIAKÓW - 20 października 2017 roku

W piątek, 20 października, dzieci wyjeżdżają na wycieczkę na Dziewiczą Górę na ognisko i pieczenie ziemniaków. Wyjazd zaplanowany jest na godz. 9:00 - prosimy przyprowadzać dzieci punktualnie. Śniadanie dzieci będą jadły po przyjeździe, w plenerze (nauczycielki zabierają prowiant). Prosimy aby dzieci zjadły lekkie śniadanie w domu - do plecaka można zapakować wodę i owoce (prosimy nie dawać dzieciom soków ani słodyczy). Powrót przewidziany jest na godz. 13:00 - na obiad. Po obiedzie rytm dnia bez zmian.

 

ŚWIĘTO MICHAŁA - 28 września 2017 roku

w czwartek, 28 września, obchodzimy w przedszkolu Dzień Św. Michała, posłannika odwagi, honoru i siły. Jest to święto bez rodziców, obchodzone w ciągu dnia (rytmu). Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane odświętnie tzn. tak aby podkreślić że jest to dzień wyjątkowy w przedszkolu.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - 17 grudnia 2016 r.

OGNISKO I PIECZENIE ZIEMNIAKÓW - 21 października 2016

W piątek, 21 października, dzieci wyjeżdżają na wycieczkę na Dziewiczą Górę na ognisko i pieczenie ziemniaków. Wyjazd zaplanowany jest na godz. 9:00 - prosimy przyprowadzać dzieci punktualnie. Śniadanie dzieci będą jadły po przyjeździe, w plenerze (nauczycielki zabierają prowiant). Prosimy aby dzieci zjadły lekkie śniadanie w domu - do plecaka można zapakować wodę i owoce (prosimy nie dawać dzieciom soków ani słodyczy). Powrót przewidziany jest na godz. 13:00 - na obiad. Po obiedzie rytm dnia bez zmian.

 

Zaproszenie na Warsztaty

Serdecznie zapraszamy Was wraz z dziećmi na warsztaty performatywne Koło koła, które odbędą się w ramach tegorocznego Festiwalu Malta, 28 czerwca (wtorek) o godzinie 15 i 18 na Placu Wolności. Wydarzenie jest artystyczną alternatywą dla placu zabaw oraz okazją do twórczego, rodzinnego spędzenia czasu. Eksperymentując z formą koła, performerki (w tym jedna przedszkolna mama) stworzą przestrzeń swobodnej interakcji dziecieciej i dorosłej widowni ze wszystkim co pojawiać i wydarzać się będzie podczas wydarzenia.
 
 Koło koła jest podsumowaniem pierwszego etapu pracy nad spektaklem DOoKOŁA, którego premiera odbędzie się w Art Stations Foundation by Grażyna Kluczyk (koprodukcja: Fundacja Malta) i którego partnerem jest nasze przedszkole.
 
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują zapisy ze wzgledu na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły poniżej:
http://malta-festival.pl/pl/program/kolo-kola-warsztat-performatywny-dla...
Ctrl+Kliknij lub naciśnij, aby otworzyć link">http://malta-festival.pl/pl/program/kolo-kola-warsztat-performatywny-dla-rodzin-z-dziecmi